14 Paź 2018;
08:00AM - 03:00PM
5. PZU Cracovia Półmaraton
A A A

półmaraton charytatywnyDnia 16 września 2018r. po raz VI odbył się Iłżecki Półmaraton Charytatywny. Organizatonem biegu jest Stowarzyszenie IŁŻA PĘDZI, dzięki ich staraniom w tym roku mogliśmy pobiec atestowaną trasą. Jak zwykle organizacja stała na najwyższym poziomie.
Tak jak w ubiegłych latach celem imprezy była pomoc potrzebującym, tym razem pieniadze zostały przkazane na rzecz chorej Agaty – uczennicy iłżeckiego gimnazjum, która wymaga przeszczepu szpiku kostnego.
Trasa biegu prowadziła przez malownicze tereny gminy Iłża a zawodnicy mogli liczyć na gorące przyjęcie kibiców. Zawody rozegrano na dwóch dystansch; 21 i 10 km.

Dystans półmaratonu pokonało 109 zawodników. Najlepszy wynik należał do gospodarzy, osiągnął go Michał Kolaszt (1:19:46).

Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Monika Mosiołek BIEGNĘ, ABY BARTEK MÓGŁ BIEGAĆ (1:34:29)

Nasza reprezentantka Martyna Hert- Gajewska finiszowała z czasem 1:39:58, co dało jej  3 miejsce na podium w kategorii open kobiet.

Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem OstroBiec został Rafał Chodakowski uzyskując rezultat 1:34:42. GRATULUJEMY!

Bieg na dystansie 10 km ukończyły 104 osoby. Tryumfatorem został Kamil Walczyk ZABIEGANY SKARYSZEW (00:36:03), najszybszą kobietą okazała się Anna Ordyńska z SSC SUCHEDNIÓW (00:43:36).

Również na dystansie dyszki w kategorii open kobiet 3 schodek podium należał do OstroBiec; stanęła na nim Kinga Myśliwska finiszująca z czasem 00:50:48.GRATULUJEMY!

Podczas rywalizacji w zawodach odbywały się imprezy towarzyszące, w tym biegi dla dzieci a także występy artystyczne. Wśród biegaczy została rozlosowana nagroda pieniężna w wysokości 1 tys. zł. ufundowana przez Burmistrza Iłzy. Trafiła w rece Kacpra Chodakowskiego naszego reprezentanta, utalentowanego, młodego biegacza, który dzięki niej będzie mógł zrealizować swoje marzenie o posiadaniu prawa jazdy. Cieszymy się i Gratulujemy!półmaraton iłża